O společnosti

LENIA spol. s r.o. je technologicky orientovaná firma, jejíž počátky se vztahují k podzimu 1990. Dnešní podobu společnosti s ručením omezeným přijala v polovině roku 1991. Již od vzniku se společnost dynamicky rozvíjela a měnila – z původní instalační firmy, podnikající v oboru zřizování poplašných zařízení, až po dnešní technologickou skupinu společností, které se zabývají komplexem činností v oblasti distribuce integrovaných bezpečnostních systémů, dodavatelskými a inženýrskými činnostmi nejen v oblasti technické bezpečnosti majetku a osob, ale i v sektoru telekomunikací a informačních technologií, službami v sektoru monitorování chráněných objektů prostřednictvím pultů centralizované ochrany a obchodní činností související s hlavními obory podnikání. Tyto služby jsou komplexně poskytovány v České i Slovenské republice.

V rámci hlavní činnosti, tj. v oblasti integrovaných bezpečnostních systémů, postupem doby vybudovala společnost LENIA servisní síť pokrývající celé území ČR a SR. Z pražského dispečinku firmy, který pracuje nepřetržitě, jsou organizovány servisní zásahy tak, že lze zákazníkům nabízet i dosažitelnost do 6-ti hodin na celém území ČR i SR. V současné době jsou servisní místa umístěna kromě Prahy a Brna ještě v Hradci Králové, Ústí nad Labem, Plzni, Českých Budějovicích, Ostravě, Brandýse nad Labem, dále v Bratislavě, Žilině, Levici a Košicích.

S cílem poskytnout klientům vysoký standard dodávek a služeb navázala společnost LENIA v průběhu let přímé kontakty s řadou předních světových výrobců bezpečnostních technologií, pro něž v rámci ČR a SR působí jako distributor či autorizovaný dealer. Systémoví technici společnosti jsou školeni u zahraničních partnerů, následně pak jsou prodejci a montéři proškolováni ve školícím zařízení firmy.

V současné době si společnost LENIA vyprofilovala rozsáhlý sortiment technologií, které pokrývají prakticky veškeré možné aplikace v oblasti technického zabezpečení majetku a osob:

 • pro elektrickou zabezpečovací signalizaci
  Honeywell (USA), Guardall (Itálie), Electronics Line (Izrael), Kaba (Švýcarsko)
 • pro elektronickou ochranu zboží
  TYCO (ČR)
 • pro systémy kontroly vstupu a evidenci docházky
  Hirsch Electronics (USA), Kaba (Švýcarsko), Salto (Španělsko)
 • pro systémy průmyslové televize
  Hi-Tron Systems (Korea), Vicon Industries (USA/UK)
 • pro elektrickou požární signalizaci
  Notifier (USA/Itálie), Honeywell (USA)
 • pro perimetrickou ochranu
  DEA Security (Itálie)

O úspěšnosti filozofie a podnikatelského záměru společnosti svědčí i to, že v uplynulých letech zrealizovala LENIA spol. s r.o. přes 3 000 vlastních bezpečnostních instalací, na tisícovkách dalších objektů je dodáno zařízení z její distribuce, stovky objektů má svěřeny do servisní a revizní péče a stovky objektů monitoruje.